Anasayfa Tesisimiz Restoranımız Kalkan Gezi Rehberi Plajlar İletişim
PLAJLARIMIZ

Kalkan Halk Plajı
Mavi Bayraklı berrak ve serin denizi ile Kalkan'da yılın 9 ayı denize girmek mümkün. Halk plajı olarak bilinen şehir merkezindeki plajda şezlong ve şemsiye kiralayarak tüm gününüzü geçirebilirsiniz.

Kaputaş Plajı
Kalkan'a araba ile 10 dakika mesafede olan Kaputaş, Kaş sahil yolu üzerinde bulunan bir kanyon ağzı plajıdır. Türkiye nin tanıtım filmlerinin vazgeçilmez bir öğesi olan Dünyaca ünlü Kaputaş Plajına 187 basamak aşağı inerek ulaşılır. Kanyon dan gelen ve yer altına inerek akan su, denize burada karıştığı için deniz suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir. Kanyon içerisinde de bahar aylarında küçük bir şelale oluşur.

Patara Plajı
Patara Plajı, Patara antik kenti yakınında bulunan bölgedeki en büyük ve güzel plajlardandır. 18 km. uzunluğu ile Türkiye'nin en uzun kumsalı olan plajın kum genişliği yer yer 200-300 metreye ulaşır. Kumu ince olan bölgede deniz sığdır. Ayrıca bölge hemen hemen hiç durmayan rüzgarı nedeniyle rüzgar sörfü için de uygundur. Patara kumsalı deniz kaplumbağalarının (Caretta Caretta) yumurta bıraktıkları yerler arasında bulunduğu için koruma altındadır. Ayrıca Patara plajının arka tarafındaki antik kente, rüzgarla taşınan kumulların önüne geçilebilmesi için setler oluşturulmuştur. Patara plajı genişliği ve uzunluğu nedeniyle geçmişte Yeşilçam filmleri tarafından çöl sahnelerinde fon olarak kullanılmıştır.

Kalamar Beach Club
Papermoon'a sadece beş dakika uzaklıkta olan tesiste su sporları ile jetski, Banana, Ringo, Su Kayağı aktivitelerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Su Sporlarına ait gezi teknelerini kiralayıp çevre koyların güzellikleri görme imkanına sahip olabilirsiniz. Plajda yer alan dalış klubüyle profesyonel ellerde Akdeniz derinliklerini tanıma imkanı ve kurs sonunda uluslararası geçerliliği olan PADI dalış sertifikası alma imkanını yakalamak da mümkün.

Kalkan'a gelmeden önce Müze kartı almanızı öneririz.
PaperMoon Hotel & Aparts
Kalkan, Antalya
Kalkan : 0 242 844 3431 , 0 242 844 2864
İstanbul : 0 535 783 1665 booking@papermoonhotel.com
Faks : 0 216 350 7755
© DECOM Tasarım, Dalaman - 2013